Food Revolution Day je celosvetová kampaň, ktorú organizuje šéfkuchár Jamie Oliver prostredníctvom svojich Ambasádorov.
Zároveň je to výzva pre školy, škôlky, organizácie, firmy, komunity či jednotlivcov, aby v tento deň (a nielen tento) venovali svoj čas a pozornosť tomu, čo budú konzumovať, aby zdieľali svoje skúsenosti s ostatnými, podelili sa o zážitky, recepty, či posunuli ďalej svoje skúsenosti ako zdravšie a zodpovednejšie pristupovať k stravovaniu.
Food Revolution Day Košice 2016 sa koná 20. mája 2016 vo vybraných základných školách a 21. mája 2016 v Kulturparku, v galérii Alfa. Ambasádorkou Food Revolution v Košiciach je Janka Chytráčková, ktorá organizuje tento event a zároveň v spolupráci s Rybou Košice motivuje deti na školách, aby si obľúbili zdravé jedlo, pretože aj to je myšlienkou celej tento akcie.
Ryba Košice sa tento rok stala partnerom tohto podujatia, čím chce podporiť myšlienku zdravého stravovania. Na Food Revolution Day vám predstaví kvalitné ryby - v spolupráci s Košickým zväzom kuchárov bude podávať chutné menu: Rizoto s Pstruhom a Zeleninový šalát s Treskou exklusiv. V našom stánku sa môžete tešiť na ochutnávku našich marinovaných rybacích výrobkov. Aj počas tejto akcie budeme oslavovať 70. výročie a aby toho nebolo málo, návštevníci môžu priamo v našom stánku získať kupón na zľavu v našich fastfoodoch.
Food Revolution Day na školách - revolúcia jedla mieri aj do škôl
V spolupráci s Food Revolution Košice sme navštívili 3 školy, ktoré zažili 20. mája priamo u nich na škole revolúciu jedla. Zároveň sme podporili myšlienku zdravý životný štýl a budovanie správnych stravovacích návykov našich detí. ZŠ Palackého v Košiciach, ZŠ Užhorodská a Jenisejská v Košiciach sa stali súčasťou našej ”tour de zdravé a chutné jedlo”
Program akcie nájdete na www.zijemefresh.sk.